Jakie skarpetki powinien posiadać sportowiec?

Wybór odpowiednich skarpetek dla sportowca nie jest wcale taką łatwą sprawą. Wiele osób, zwłaszcza początkujących, ubiera zwyczajne bawełniane skarpetki. Jednak intensywny trening z nimi może powodować krwawienia stóp, bolesne odciski i otarcia – a to może na długo zniechęcić do jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

Jakie powinny być skarpetki dla sportowca?

Skarpetki dla sportowca najlepiej jest kupować w specjalistycznym sklepie z odzieżą sportową. Co prawdą, potrafią one kosztować nawet kilkadziesiąt złotych za parę, jednak zyskuje się pewność komfortu podczas nawet najbardziej intensywnego treningu.

Skarpety dla sportowców są wykonane z odpowiednich, przewiewnych materiałów, które odprowadzają wilgoć na zewnątrz buta. Dzięki temu stopa podczas treningu nie poci się nadmiernie i nie odparza. Specjalne nici z jonami srebra działają antybakteryjnie i zapobiegają powstawaniu brzydkiego zapachu. Warto wspomnieć, że zwykłe bawełniane skarpetki często mają wystające szwy, które powodują podrażnienia, a nawet krwawienia podczas uprawiania sportu. W sportowych skarpetkach stosuje się płaskie szwy, co niweluje ten problem.

Czy warto kupować specjalistyczne skarpetki?

Wielu osobom wydaje się, że nawet zwykłe, bawełniane skarpetki sprawdzą się podczas uprawiania sportu. Okazuje się jednak, że komfort stosowania tych przeznaczonych dla sporowców jest o niebo wyższy. Z pewnością warto mieć chociaż jedną parę, jeśli myśli się o regularnym uprawianiu sportu.